Burak Green Ways

Burak Green Ways

Burak Green Ways

Burak Green Ways to wytłoczony i następnie wysuszony sok z buraka. Ten sok suszymy w niskiej temperaturze (31°C), dzięki czemu udaje się w nim zachować dużą ilość substancji biologicznie czynnych. Tak samo jak inne produkty Green Ways, również Burak Green Ways jest produktem rolnictwa ekologicznego z certyfikatem bio.

Właściwości i korzyści

Burak Green Ways jest, oprócz witamin (przykładowo B6 i B9) i minerałów, bogatym źródłem polifenoli, rezweratrolu i betainy. Betaina to bardzo cenna substancja. Należy do tak zwanych betalain i ma bezpośredni wpływ na komórki wątroby. Wspomaga ich regenerację.

 

Buraka Green Ways można łatwo wykorzystać na przykład do przygotowania koktajli i smoothie. Wspaniale pasuje głównie do dań na zimno, gdzie zachowuje substancje biologicznie czynne. Przy przygotowaniu potraw sprawdza się także jako naturalny barwnik.

Sposób użycia

Zalecana dzienna porcja Buraka Green Ways to dla dorosłego człowieka 1 saszetka (5 gramów) 1–2× dziennie. Dzieciom w wieku powyżej 3 lat należy podawać pół saszetki (2,5 g) 1–2× dziennie.

Zalecaną porcję dzienną należy rozmieszać w zimnej lub letniej, niegazowanej wodzie. Koncentrację i smak napoju można regulować, dodając mniejszą lub większą ilość wody.

W saszetce z produktem mogą tworzyć się grudki. To naturalna reakcja na występowanie naturalnych cukrów, dlatego przed otwarciem należy wstrząsnąć saszetką. Buraka Green Ways należy przechowywać w ciemnym, suchym miejscu w temperaturze do 30°C.

Wartość odżywcza w 100 g:
Wartość energetyczna
1300 kJ / 307 kcal
Tłuszcze
0,7 g
w tym:
– nasycone kwasy tłuszczowe
0,43 g
– jednonienasycone kwasy tłuszczowe
0,18 g
– wielonienasycone kwasy tłuszczowe
0,09 g
Węglowodany
62 g
w tym cukry
59 g
Błonnik
3,8 g
Białko
11 g
Sól
0,4 g