Jęczmień w tabletkach

Jęczmień w tabletkach

Jęczmień w tabletkach

Jęczmień Green Ways w praktycznych tabletkach zawiera te same ważne składniki odżywcze, jakie znajdziemy w jego sprawdzonej przez laty sproszkowanej formie. Bazę obu produktów stanowi sok z liści młodego jęczmienia. Ten sok przetwarzamy, produkując z niego proszek lub tabletki. Tabletki nie zawierają żadnych zagęstników, wypełniaczy ani dodatków. Tak samo jak w przypadku proszku chodzi o całkowicie naturalny produkt. Jęczmień w tabletkach posiada pełną certyfikację BIO.

Użyteczność Jęczmienia Green Ways

Jęczmień Green Ways w tabletkach ma tylko jeden składnik, czyli suszony sok z liści młodego jęczmienia. Różnica między jęczmieniem w proszku i w tabletkach polega tylko na ich finalnej postaci. Przy wytwarzaniu jęczmienia w tabletkach udało się zachować niską temperaturę przetwarzania, dzięki czemu jęczmień jest wciąż żywy i pełen ważnych substancji biologicznie czynnych. Praktyczna forma tabletek jest szczególnie wygodna dla bardziej wrażliwych osób do kontrolowanego dochodzenia do zalecanej dziennej porcji. Docenicie ją także wtedy, gdy z jakiegokolwiek powodu zabraknie Wam czasu na przygotowanie klasycznego napoju, albo jeśli nie chcecie lub nie możecie wypić napoju z jęczmienia. Jęczmień w tabletkach jest produktem rolnictwa ekologicznego i posiada pełną certyfikację BIO. 

Stosowanie i wskazane dzienne spożycie

Zalecana dzienna ilość Jęczmienia Green Ways w tabletkach to dla przeciętnego, dorosłego i zdrowego człowieka 15-30 tabletek (5-10 g). Przy obciążeniu ilość jęczmienia można zwiększyć. W zasadzie nie istnieje groźba przedawkowania tabletek (podobnie jak w przypadku warzyw). Tabletki można jeść na czczo i w trakcie posiłku, można je ssać, połykać w całości, ewentualnie rozgryźć i połknąć. Zawsze jednak tabletki trzeba dobrze popić wodą i zwiększyć ilość płynów wypijanych w ciągu dnia. Produkt należy przechowywać w temperaturze pokojowej i chronić przed bezpośrednim dostępem światła (ewentualnie przechowywać w ciemnym miejscu).

Wartość odżywcza w 100 g:
Wartość energetyczna1340 kJ / 319 kcal
Tłuszcze3,9 g
W tym:
- nasycone kwasy tłuszczowe1,1 g
- jednonienasycone kwasy tłuszczowe0,2 g
- wielonienasycone kwasy tłuszczowe2,6 g
Węglowodany39 g
W tym:
- cukry23 g
Błonnik6,9 g
Białko28 g
Sól2,9 g